Moravskotřebovský aquapark vznikl komplexní rekonstrukcí bývalého koupaliště. Rekonstrukcí zde vznikl plavecký bazén, který má 4 samostatné plavecké dráhy. Dále rekreační bazén - zahrnuje vodní atrakce jako vodní hřib, chrliče a stěnové trysky, sedací lavice s celoplošnou vzduchovou masáží, dnový vzduchovač a houpací bazén. Nesporným lákadlem aquaparku je tobogán o délce 51 m a skluzavka o délce 29m.
Voda v bazénech je vyhřívaná tepelnými čerpadly. V rámci rekonstrukce došlo i na převlékací boxy, kabinky a sprchy, ale také na bezbariérový přístupový chodník. Pro lepší pohodu návštěvníků je zde v provozu občerstvení s příjemným posezením pro všechny generace.
V rekonstruované části renesančního zámku (asi minuta chůze od Třebovské restaurace) je umístněna expozice "Geologické poměry Moravskotřebovska" a "Et in Hollandia ego..." (holandské malířství 17. a raného 18. století ze sbírek Národní galerie v Praze, doplněno grafikou a delftskou fajánsí).
"Holzmaisterova sbírka" (mimoevropské umění) - vznikla na začátku 20. století, vystaveno je na 270 exponátů z Indie, Barmy, Japonska, Číny, starověkého Egypta (např. sarkofág s mumií ženy). "Historie Moravskotřebovska" (stručně o vývoji města s důrazem na památky 18. století). Pro muzeum byla v letech 1904-06 postavena samostatná budova (v parku, asi 5 minut chůze od centra směr Svitavy). Knihovna s badatelnou státního okresního archivu (přístupná v úterý a čtvrtek 8-12 a 13-15 hodin, ve středu do 16.30 hodin, v pátek dopoledne).
Dnes znám spíše jako lovecko-lesnické muzeum. Nabízí expozice mnoha druhů živočichů od hmyzu až po šelmy.Původní hrad byl postaven v polovině 13. století, ten byl po dobytí a poničení švédskými vojsky v 17. století přestavěn na barokní zámek. Této přestavby se ujal italský architekt Domenico Martinelli.Expozice muzea, kromě živočichů všech možných druhů, nabízí také ukázky pytláckých zbraní. Dále zde najdeme galerii L. Bartoše, významného šumperského malíře.
Hrad je plně zařízen a vybaven. Nejcennější částí je novogotická hradní kaple, vybavená gotickým oltářem a vyzdobená náhrobními kameny řádových mistrů. Hradní zbrojnice, původní gotický sál starého hradu, je vybavena ukázkami zbraní, zvláště zajímavé jsou obranné štíty a popravčí meč. V novogotickém stylu je tzv. sloupová síň, místnost mezi severním a východním palácem, je vyzdobena gotickými deskovými obrazy. V prvním patře severního paláce se nacházejí pokoje pro hosty, zařízené v novogotickém stylu. V patře druhém pak jsou reprezentativní prostory – rytířský sál, lovecká síň. Tyto prostory jsou zdobeny novorenesančními malbami a bohatými řezbářskými pracemi.
Průmyslové Muzeum Mladějov je nezisková organizace spravující areál bývalého šamotového závodu s přilehlou úzkorozchodnou dráhou o rozchodu 600 mm v Mladějově na Moravě. Cílem této organizace je postupná přeměna zrušeného továrního provozu na živý technický skanzen prezentující vývoj našeho průmyslu v minulém století. Muzeum je veřejnosti přístupné po dobu letní turistické sezóny dle otvírací doby, nebo po telefonické domluvě na kontaktním čísle. V letním období muzeum navíc pro veřejnost pořádá zvláštní akce, kdy je v provozu parní úzkorozchodný vlak a další historická technika ze sbírek muzea
Zřícenina hradu na vrcholu kopce nad Městečkem Trnávka, prvního hradu pánů erbu cimbuří na Moravě. Založen krátce před r. 1308; podlouhlý tvar vrcholu ovlivnil rozvržení stavby. Zřejmě neměl věž a patřil k hradům s plášťovou zdí. Vymezovala jej mocná zalamovaná zeď ve tvaru oválu, k níž byl snad přiložen palác. Jistou stavební činnost lze předpokládat ještě na počátku 17. stol., za 30-leté války se na něm usadila císařská posádka. Poté ještě sloužil k pobytu úředníků, r. 1776 vyhořel a zpustl.